Top 5 iPhone Uygulamaları ( Şubat, 2015 )

Teknoloji, Uygulamalar

29 Ekim 2016

Şu zamanlarda popüler olan, beş uygulamayı siz değerli takipçilerimle paylaşmak istedim. Her ay en popüler iphone uygulamaları bu şekilde sizlere lanse edilecektir.

 

 

1-) Dubblaj

dublajj_icon

Her zaman yapmak istediğiniz dublajları artık cebinizde rahatça yapabilirsiniz. Oldukça başarılı olan dubblaj uygulaması bir çok kişi tarafından indirilerek internette yaygın geyik ve eğlence içeriğine konu oldu. Kendinizi yerine koyduğunuz ve olmak istediğiniz tüm karakterlere hitaben, uygulama içerisinde bulunan seslere karşılık video ile

birleştirebiliyorsunuz. Birleşimler sonucunu instagram, facebook, vine gibi soyal medyalarda paylaşma imkanı sunan bu dubblaj ile belki geleceğin fenomeni olma şansını yakalayacaksınız.

itunes-download

2-) Asphalt 8: Airborne

asphalt-icon

 

Yer çekimini toz duman et! Sloganı ile başlangıç yapan Asphalt mobil sektörünün vazgeçilmez araba yarışı oyunu. Bir çok insan tutku olarak adlandırdığı araba yarışını gerçek hayatta yapma şansını yakalayamamış olsanız da; bu uygulama sayesinde tozu dumana katarak eğlencenin doruğunu sanal olarak yaşayabilirsiniz. Araba yarışlarının en başında gelen Asphalt; oldukça başarılı bir grafik arayüzüne sahip. Bilgisayar oyunlarına taş çıkaracak düzeyde olan bu uygulamayı iTunes üzerinden indirebilrisiniz. Yalnız ufak bir sorunumuz var o da oyunun boyutu. Yaklaşık olarak 1.15 GB olan bu uygulamayı indirmek için hücresel veri bağlantınızın kullanımı pek doğru olmayacaktır. Bu nedenle WiFi kullanarak yapmayı unutmayın. Sakın ha sonra internet paketiniz toz duman olmasın.

Oyundan görüntüler:

Bu arada oyun Türkçedir.

itunes-download

3-) Kaave Falı

kaave fali

 

Açık konuşma gerekirse; ilk tepkim ne saçma bu uygulama olduğu yönündeydi. Aslında hala da öyle düşünüyorum. Fal baktırmakta nedir ya! Her neyse. Bundan zevk alan yaklaşık 6 milyon insanın olması benim bu uygulamaya yer vermeme neden oldu diyebilirim. İlgilendiğin bir alansa ve halen tanışmamışsan, denemende fayda var dostum! Gidip kendine bir kahve yapıyorsun, içiyorsun. Kahveni çeviriyor bekliyorsun. Sonra açıp fincanın fotoğrafını kaave falı uygulamasına yüklüyorsun ve oradaki kullanıcılar sizlere  yorum yapıyor. Çok külfetli işler bunlar gerçi Kızılayda 5 liraya fal bakan bir sürü yer var. her neyse söz size kalmış..

kaave-fali-iphone

 

itunes-download

4-) Skyward

Skyward-icon

İşte yaratıcı oyunların hali bir başka oluyor. Yapın böyle oyunlar, bizim böyle oyunlara ihtiyacımız var. Gerçi kimine göre sıkıcı gelebilir ama birçok oyundan sıkıldıysanız ve vaktinizi geçirecek arayış içerisindeyseniz yükleyip biraz oynamanızda fayda var. Dönen iki disk’i ekrana hafifçe vurarak hareket ettiriyorsunuz. Hareket edemeyeceği bir noktaya yanlış zamanlama yaparak basarsanız oyunu kaybediyorsunuz. Eh biraz sinir de yapabilir. Ama olsun, strest atarsınız 

itunes-download

 

 

5-) Repost for Instagram

repost-icon

Instagram’ın tek eksiği vardı. O da başka birinin paylaştığı resmi sizin tekrar paylaşmanız. Instagram’ın içinde olan bir özellik değil, bunu ek olarak kendiniz yapabiliyorsunuz.Bunun için bu uygulamayı kullanarak, paylaşılan resimleri re-post edebilirsiniz. Ekran görüntüsü alarak ta yapılabiliyor aslında bu işlem. Fakat altında paylaşan kişinin küçük bir resmi ve adının yazması bu uygulamanın özel yanı olabilir..

re-post-instagram

 

itunes-download