DELL 3542 B21W45C I5 15.6 inç Core i5-4210U 2 GB Harici GT820M 4 GB 500 GB Windows 8.1 Notebook

Teknoloji, Donanım

30 Ekim 2016

Dell, bilgisayar markası olarak oldukça yüksek bir prestije sahip. Çünkü Dell markası, “satana kadar kalite” politikasının çok dışında yer alıyor. Ürünün garanti servisine ulaşmak oldukça kolay. Üstelik tamamen müşteriyi memnun etmeye dayalı.Olur olmaz her türlü işlemi diğer markalar gibi “Kullanıcı Hatası” diyerek geçiştiren bir ünü de yok. Servisini arıyorsunuz, evinize gelip gözünüzün önünde bilgisayar ile ilgili sorunu çözmeye çalışıyorlar. Tabi öncesinde telefonda arızanızı anlattığınız müşteri temsilcisi ilgili konuya dayalı olarak gerekli olabilecek yedek parçaları da servis elemanı ile beraber gönderiyor. Yani herşey göz önünde olup bitiyor. Bu cdden çok büyük bir başarıdır, ürünü almadan önce.

Gelelim, bu model ürünümüze DELL 3542 B21W45C;

 

4.Nesil Intel Core i5-4210U Çift Çekirdek 1.7 GHz Turbo Boost ile 2.7 GHz’e kadar

İşlemci 2 çekirdekli diyor ama HT teknolojisi olduğu için 4 çekirdek olarak görüntülenirCPU bilgisinde. Ve 4 Çekirdek performansı da sağlar. Ama günümüze bakacak olursak, Fiziksel çift çekirdekli bir işlemci düşük kalabiliyor diğerlerien göre. Heleki 8 çekirdek performansı veren bilgisayarlar varken.. 

Bir bilgisayarın işlemcisi önemlidir, bu işlemci iyidir veya kötüdür diyemem. Ancak, son çıkan oyunlar, yüksek performans gerektiren işleriniz için uygun olmayabilir. ilerde hız sorunu yaşama durumunuz olabilir. Fakat bu kadar ağır işlemler için kullanılmayacaksa da çok ideal olduğunu söyleyebilirim.

Bu modellerde 4 GB ram oluyor. İşlemci ve RAM’e bakarak günümüz koşullarında her hangi bir sorun çıkarmayacağını ağır işlere bulaşmaksızın başarılı performanslar alacağınızı da söyleyebilirim. Eğer ilerde Bellek ile ilgili bir yetersizliğe maruz kalırsanız da + 4 GB daha ekleme yapabileceğinizi söylemek isterim. 8GB’a kadar slot desteği mevcut.

15.6′ LED Ekranı var ve maksimum 1366×768 çözünürlükte kullanabiliyorsunuz. 

Grafik kartı diğer ekipmanlar ile kıyaslandığında şaşırtıcı derecede güçlü gözüküyor. 2 GB Ekran kartı belleği var Nvidia’nın GT820M modeli kullanılmış. 

Harici Disk kapasitesinin 500GB olması da yeterli ama bunu kendi isteğinize göre değiştirebilirsiniz. Sonuçta Harddisk değiştirmek kolay iştir.

DVD sürücüsü var ve Windows 8.1 Lisansı ile beraber kurulu bir şekilde size teslim ediliyor.

Almayı düşünüyorsanız, şimdiden güle güle kullanın dileklerimi iletiyorum..